Türkiye Gençler Arası İletişim Platformu TÜGAP’tan Çağrı

Gençlik hakkında çok tanım yapılmış olsa gerek. Gençlik, insan ömrünün içinde aslında en enerjik, en aktif en deli çağlarını işaret eden bir dönem. Kendini çok yorgun, halsiz, depresif hisseden gençlerin aksine, kimileri, insan hissettiği yaştadır diyor. Böylelerine de genellikle ihtiyar delikanlı, ruhu genç vs deniyor. Yani nerede hareket ve bereket oraya bir “genç” sıfatı yakıştırılıyor. Gencin deli deli akan kanına, yorulmak bilmez bedenine, tükenmez enerjisine bakınca bu isimlendirme yanlış değil elbet. Gencin kelime manası ise iyice şenlendiriyor insanı. Genc, Farsça Kenç kelimesinden geliyor. Yani hazine. Yani kıymetli, yani nadir, kolay ele geçmediği gibi elde tutması da zor olan. Sahip olanı bir anda şanslı eyleyen, önünde kapıların açıldığı hazine. Herkesin hayalini süsleyen, bir dönem elinde bulunduranların anlata anlata bitiremediği bir hazinedir gençlik.

Her ne kadar pek bilinmese de her hazine asıl kıymetini, değer bilen ellerde bulur. Altın yere düşmekle çamur olmaz ama altına hak ettiği yeri de en iyi sarraf verir.

TÜGAP, Türkiye Gençler Arası İletişim Platformu, çiçekler etrafına toplanmış arılar gibi, bir platform çatısı altında bir araya gelmiş 14-29 yaş arası gençlerden oluşuyor. Sadece gününü gün etmekle kalmayan, insan elinden çıkmış iyi ya da kötü her işin kainat boyunca dalga dalga yayıldığının bilincinde bir gençlik. Edebiyat eserlerinin tanımlamaya çalıştığı, tarihin süzgecinde destanlar yazmış, bazen sadece birkaç hafızaya kazınmış olsa da fark oluşturan bir gençlik. Gönüllü kuruluşlarda aktif çalışan, kendisindeki bu gençlik hazinesinin farkında olan bir gençlik. İşte birlikte, el ele daha da güzel işlere imza atabilir, fark oluşturabilir, yeryüzünde güzel izler bırakabiliriz diyen bir gençlik oluşumudur TÜGAP.

Siz de o gençlerden biriyseniz, kapımız daima size açık.

 

Rabia Gülcan Kardaş

Boğaz Manzaralı İftar<< >>TÜGAP olarak ilk gezimizi gerçekleştirdik

About the author : TUGAP ORGANIZATION