T-STK ÇOGEP ŞUBAT AYI TOPLANTISINDAYDIK

13Türkiye STK Çocuk ve Genç Platformu (T-STK ÇOGEP) Şubat Ayı Toplantısı, 13 Şubat 2018 tarihinde Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşti.  Toplantıya İstanbul Müftülüğü, İstanbul İl Dernekler Müdürü, Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, Eyüp Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı ve TÜGAP temsilcileri iştirak etti.

Toplantı ev sahibi kurumun kendini tanıtmasıyla başladı. Hayat Sağlık Vakfı’nın en önemli projelerinden biri olan “Çocuklar Solmasın Projesi” tanıtıldı. Daha sonra kısa bir tanışma turu yapıldı.  İstanbul Dernekler Müdürü Ömer Okumuş “2023 Türkiye’sinde STK Vizyonu” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Okumuş, ilk STK okulu kurduklarını ve buna çok önem verdiklerini söyledi. Doğru köprüler kurarak iyi işlere imza atılabileceğini ve İstanbul’daki STK’larla açık bir iletişimde olduklarını dile getirdi.  Güç oluşturabilmek için kamu ve STK’nın bir araya gelmesi gerektiğini vurguladı.

Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürü Musa Yıldız, kurumunun gençlik faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Yıldız, 7 yaşından 35 yaşına kadar olan insanların sorunlarını çözmelerinde onlara yardımcı olduklarını ve bu kişilere projeler yazdırdıklarını söyledi. Kızılay’ın kurulumu ile tanıtım filmi izletti. Kızılay’ın en eski 2. Müdürlüğü olduklarını ve gençlik müdürlüğü olarak; gençlik kolları, üniversite toplulukları, okullarda Kızılay kültürünün yaygınlaştırılması, gençlik kampları ve burslarla öğrenim çalışmalarını yürüttüklerini dile getirdi.

Program, katılımcı STK’ların gelecek dönem çalışmaları ve duyurular bölümüyle sona erdi.  

10. STK Buluşması -Erdemder<< >>#FARKINDAYSANGENÇSİN SEMİNERLERİ

About the author : TUGAP ORGANIZATION

Leave a Reply

Your email address will not be published.